| Product Family | Sculptor™ |
|---|---|
| Pitch | 3/8" Low Profile™ |
| Gauge | 1.3 mm |
| Drive Links | 47.0 |
| Bar Length | 30.0 cm |
| Guide Bar Code | ATS |
| Guard Mate Compatible | No |
| Intenz | No |
| Narrow Kerf | No |
| Color | Clear |
|---|---|
| Volume | 221.64 cm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 453.59 gm |
Part # 535047
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Product Family | Sculptor™ |
|---|---|
| Pitch | 3/8" Low Profile™ |
| Gauge | 1.3 mm |
| Drive Links | 47.0 |
| Bar Length | 30.0 cm |
| Guide Bar Code | ATS |
| Guard Mate Compatible | No |
| Intenz | No |
| Narrow Kerf | No |
| Color | Clear |
|---|---|
| Volume | 221.64 cm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 453.59 gm |