| Tire Size | 26x1200-12 |
|---|---|
| Ply Rating | 4.0 |
| Rim Diameter | 30.5 cm |
| Volume | 5625.02 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 28.6 Lb |
| Product Height | 66 cm |
| Product Width | 30.5 cm |
Part # 68-210
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Tire Size | 26x1200-12 |
|---|---|
| Ply Rating | 4.0 |
| Rim Diameter | 30.5 cm |
| Volume | 5625.02 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 28.6 Lb |
| Product Height | 66 cm |
| Product Width | 30.5 cm |