| Seal Outer diameter | 7.14 cm |
|---|---|
| Mounting Thread | 3/4"-16 |
| Micron | 27.0 |
| Anti Drain Back Valve | Yes |
| Outer Diameter | 7.62 cm |
| Volume | 366.62 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 0.575 Lb |
| Product Height | 2-1/4" |
| Net Weight Carton | 0.0 Lb |
Part # 83-013
This product is only available through retailers or servicing dealers.
| Seal Outer diameter | 7.14 cm |
|---|---|
| Mounting Thread | 3/4"-16 |
| Micron | 27.0 |
| Anti Drain Back Valve | Yes |
| Outer Diameter | 7.62 cm |
| Volume | 366.62 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 0.575 Lb |
| Product Height | 2-1/4" |
| Net Weight Carton | 0.0 Lb |
Need Help? Contact Customer Service at 800-223-5168 or email us at oregon.support@oregontool.com