| Blade Width | 6.4 cm |
|---|---|
| Thickness | 3.9 mm |
| Blade Length | 473 mm |
| Center Hole Size | 5/8" 6 pt. star |
| OffSet | 14.3 mm |
| Air Lift | 30.2 mm |
| Volume | 56.92 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 1.11 kg |
| Net Weight Carton | 12.21 Lb |
Part # 98-151
This product is only available through retailers or servicing dealers.
| Blade Width | 6.4 cm |
|---|---|
| Thickness | 3.9 mm |
| Blade Length | 473 mm |
| Center Hole Size | 5/8" 6 pt. star |
| OffSet | 14.3 mm |
| Air Lift | 30.2 mm |
| Volume | 56.92 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 1.11 kg |
| Net Weight Carton | 12.21 Lb |
Need Help? Contact Customer Service at 800-223-5168 or email us at oregon.support@oregontool.com