| Grinder Voltage | 230.0 V |
|---|---|
| Grinder Wheel Size | 105 mm |
| Grinder Maximum Pitch Size | .404" |
| Grinder Watts | 85.0 Watt |
| Grinder Hertz | 50.0 |
| Volume | 16.38 dm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 7.055 Lb |
Part # 590181
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Grinder Voltage | 230.0 V |
|---|---|
| Grinder Wheel Size | 105 mm |
| Grinder Maximum Pitch Size | .404" |
| Grinder Watts | 85.0 Watt |
| Grinder Hertz | 50.0 |
| Volume | 16.38 dm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 7.055 Lb |