| Grit | 30.0 |
|---|---|
| Outer Diameter | 8" |
| Thickness | 1" |
| Bore | 5/8" |
| Rating | 2200.0 RPM |
| Volume | 1635.97 cm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 1.89 kg |
| Net Weight Carton | 41.7 Lb |
Part # 88-048
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Grit | 30.0 |
|---|---|
| Outer Diameter | 8" |
| Thickness | 1" |
| Bore | 5/8" |
| Rating | 2200.0 RPM |
| Volume | 1635.97 cm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 1.89 kg |
| Net Weight Carton | 41.7 Lb |