| Blade Width | 2" |
|---|---|
| Blade Thickness | 0.09" |
| Blade Length | 9" |
| Center Hole Size | 5/8" |
| Blade Edger Type | NS |
| Blade Edger Design | SC |
| Volume | 2254.68 cm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 204.12 gm |
| Product Height | 228.6 mm |
| Product Length | 228.6 mm |
| Product Width | 50.8 mm |
| Net Weight Carton | 0.0 Lb |