| Blade Width | 9" |
|---|---|
| Blade Thickness | 0.09" |
| Blade Length | 9" |
| Center Hole Size | 5/8" |
| Blade Edger Type | NS |
| Blade Edger Design | RE3T |
| Volume | 119.53 cm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 417.3 gm |
| Product Length | 228.6 mm |
| Product Width | 228.6 mm |
| Net Weight Carton | 37.5 Lb |