| Blade Width | 2" |
|---|---|
| Blade Thickness | 0.12" |
| Blade Length | 9" |
| Center Hole Size | 1/2" |
| Blade Edger Type | S4 |
| Blade Edger Design | S2 |
| Color | Black |
|---|---|
| Volume | 59.12 cm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 244.94 gm |
| Product Length | 228.6 mm |
| Product Width | 50.8 mm |
| Net Weight Carton | 0.0 Lb |