| Blade Width | 2" |
|---|---|
| Blade Thickness | 0.09" |
| Blade Length | 8" |
| Center Hole Size | 1" |
| Blade Edger Type | NS |
| SC |
| Volume | 2572.14 cm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 170.1 gm |
| Product Length | 203.2 mm |
| Product Width | 50.8 mm |
| Net Weight Carton | 19.35 Lb |
Part # 40-002
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Blade Width | 2" |
|---|---|
| Blade Thickness | 0.09" |
| Blade Length | 8" |
| Center Hole Size | 1" |
| Blade Edger Type | NS |
| SC |
| Volume | 2572.14 cm³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 170.1 gm |
| Product Length | 203.2 mm |
| Product Width | 50.8 mm |
| Net Weight Carton | 19.35 Lb |