| Product Family | DuraCut™ |
|---|---|
| Pitch | .404" |
| Gauge | 1.6 mm |
| Drive Links | 124.0 |
| Bar Length | 107.0 cm |
| Tail Mount | E086 |
| Guide Bar Code | ATL |
| Guard Mate Compatible | No |
| Intenz | No |
| Narrow Kerf | No |
| Color | Grey |
|---|---|
| Volume | 0.95 dm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 4.14 kg |
Part # 423ATLE086
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Product Family | DuraCut™ |
|---|---|
| Pitch | .404" |
| Gauge | 1.6 mm |
| Drive Links | 124.0 |
| Bar Length | 107.0 cm |
| Tail Mount | E086 |
| Guide Bar Code | ATL |
| Guard Mate Compatible | No |
| Intenz | No |
| Narrow Kerf | No |
| Color | Grey |
|---|---|
| Volume | 0.95 dm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 4.14 kg |