| Product Family | DuraCut™ |
|---|---|
| Pitch | .404" |
| Gauge | 1.6 mm |
| Drive Links | 92.0 |
| Bar Length | 76.0 cm |
| Tail Mount | D009 |
| Guide Bar Code | ATL |
| Guard Mate Compatible | No |
| Intenz | No |
| Narrow Kerf | No |
| Color | Grey |
|---|---|
| Volume | 0.68 dm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 2.71 kg |
Part # 303ATLD009
This product is only available through retailers or servicing dealers.
| Product Family | DuraCut™ |
|---|---|
| Pitch | .404" |
| Gauge | 1.6 mm |
| Drive Links | 92.0 |
| Bar Length | 76.0 cm |
| Tail Mount | D009 |
| Guide Bar Code | ATL |
| Guard Mate Compatible | No |
| Intenz | No |
| Narrow Kerf | No |
| Color | Grey |
|---|---|
| Volume | 0.68 dm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 2.71 kg |
Need Help? Contact Customer Service at 800-223-5168 or email us at oregon.support@oregontool.com