| Type | 3-Tooth Grass & Brush Blades |
|---|---|
| Diameter | 30.5 cm |
| Hole Diameter | 25 mm |
| Bushing | 20.0 mm |
| Thickness | 4.0 mm |
| Teeth | 3.0 |
| Volume | 75.4 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 1.295 Lb |
| Net Weight Carton | 25.9 Lb |
Part # 41-939
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Type | 3-Tooth Grass & Brush Blades |
|---|---|
| Diameter | 30.5 cm |
| Hole Diameter | 25 mm |
| Bushing | 20.0 mm |
| Thickness | 4.0 mm |
| Teeth | 3.0 |
| Volume | 75.4 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 1.295 Lb |
| Net Weight Carton | 25.9 Lb |