| Type | Grass & Brush Blades |
|---|---|
| Diameter | 25.4 cm |
| Hole Diameter | 25 mm |
| Bushing | 20.0 mm |
| Thickness | 2.25 mm |
| Teeth | 3.0 |
| Volume | 59.678 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 0.83 Lb |
| Net Weight Carton | 8.4 Lb |
Part # 41-920
This product is only available through retailers or servicing dealers.
Quick Links:
| Type | Grass & Brush Blades |
|---|---|
| Diameter | 25.4 cm |
| Hole Diameter | 25 mm |
| Bushing | 20.0 mm |
| Thickness | 2.25 mm |
| Teeth | 3.0 |
| Volume | 59.678 in³ |
|---|---|
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 0.83 Lb |
| Net Weight Carton | 8.4 Lb |