| Product Family | AdvanceCut™ |
|---|---|
| Pitch | 3/8" |
| Gauge | 1.5 mm |
| Drive Links | 84.0 |
| Bar Length | 60.0 cm |
| Tail Mount | D009 |
| Guide Bar Code | SFH |
| Guard Mate Compatible | Não |
| Intenz | Não |
| Narrow Kerf | Não |
| Bar Nose Radius | Large |
| Sprocket Nose Tooth Count | 11.0 |
| Color | Medium Grey |
|---|---|
| Volume | 776.09 cm³ |
| Product UOM | Each |
| Weight (with Packaging) | 1.52 kg |